Wysyłka aplikacji o dofinansowanie z UE na e-usługi oznacza konieczność osadzenia zawartości całego pomysłu w formularzu generatora na stronie internetowej POIG 8.1. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w dedykowane rubryki zawartości odpowiednio do treści instrukcji wypełniania aplikacji.
Teoretycznie działanie generatora wniosków powinno być czytelne i unikać tworzenia nowych problemów. To tylko marzenie. Życie wnioskodawców wskazuje, iż prowadzi on do powstania niepotrzebnych wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Dominującym zaskoczeniem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem nieprzewidywalnego przyporządkowania przygotowanego dokumentu do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która dokana oceny gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w sytuacji gdy partnerzy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej w jurysdyjcji aktywności innych RIF. Ograniczenie możliwości podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie jest siedziba działalności gospodarczej wspólnika skutkuje, że aplikacja generatora w praktyce losowo wybiera RIF i pewnie nigdy nie wiadomo, który uzna za słuszny. Oznacza to wysyłkę napisanego dokumentu do nieupoważnione komisji dokonującej oceny i odesłanie do Wnioskodawcy wniosku podczas oceny formalnej. Prowadzi to do niepotrzebnych nerwów.
Generator Wniosków e-usługwspiera proces powstania aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale przyczynia się do powstania wielu nierozwiązywalnych problemów utrudniających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz