Wysyłka wniosku o dofinansowanie unijne na usługi świadczone elektronicznie wymaga osadzenia zawartości przygotowanego projektu w formularzu generatora w portalu PARP. Generator Wniosków umożliwia wklejenie w dedykowane pozycje tekstów zgodnie z instrukcją wypełniania projektu.
Na pierwszy rzut oka działanie aplikacji generatora powinno być czytelne i nie tworzyć niespodzianek. Tak jednakże nie jest. Praktyka wnioskodawców pokazuje, iż stanowi on przyczynę zbędnych problemów technicznych.
Wyróżniającym się problemem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem niezrozumiałego przypisania tworzonego wniosku do RIF, który dokana oceny w przypadku spółki cywilnej, przy czym partnerzy zarejestrowali swoje działalności gospodarcze na terenie aktywności różnych RIF. Niemożliwość wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie ma miejsce siedziba podmiotu gospodarczego kończy się tym, że aplikacja generatora w zasadzie przypadkowo decyduje o odpowiednim RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który uzna za słuszny. Prowadzi to do wysyłki opracowanego dokumentu do nieupoważnione komisji konkursowej i zwrot wniosku w trakcie oceny formalnej. To destabilizuje pracę Wnioskodawcy.
Generator Wniosków PARP 8.1wspiera proces powstania biznesplanu e-usługi, ale przyczynia się do powstania wielu trudnych do zrozumienia trudności uniemożliwiających jego wykorzystanie.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz