Dostarczenie wniosku o dofinansowanie z UE na e-usługi oznacza konieczność wpisania zawartości całego projektu w formularzu generatora w portalu PARP. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w adekwatne pola treści w sposób opisany w instrukcji tworzenia projektu.
Na pozór obsługiwanie aplikacji generatora musi podlegać regułom usability i nie tworzyć problemów. To tylko marzenie. Praktyka wnioskodawców pokazuje, że leży u podstaw głębokich wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Dominującym niprzyjemnym zdziwieniem, z którym spotkaliśmy się, to problem nieprzewidywalnego przyporządkowania pisanego dokumentu do regionalnego kontraktora, który będzie dokonywać oceny gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w sytuacji gdy udziałowcy mają wpisy do EDG w obszarze aktywności innych RIF. Brak dostępu do podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie jest siedziba podmiotu gospodarczego skutkuje, że system informatyczny w zasadzie stochastycznie decyduje o odpowiednim RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który zaproponuje. Prowadzi to do wysyłki opracowanego dokumentu do nieupoważnione komisji oceniającej i odesłanie do Wnioskodawcy wniosku na etapie oceny formalnej. To niepotrzebne odrywanie uwagi Wnioskodawcy od innych spraw.
Generator Wniosków PO IG 8.1pomaga w procesie przygotowania aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale prowadzi też wielu trudnych do rozwiązania trudności utrudniających jego wykorzystanie.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz