Dostarczenie aplikacji o dofinansowanie unijne na usługi świadczone elektronicznie wymaga osadzenia zawartości przygotowanego projektu w generatorze wniosków w portalu PARP. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w odpowiednie rubryki treści odpowiednio do treści instrukcji tworzenia wniosków.
Na pozór działanie generatora wniosków musi podlegać regułom usability i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów niespodzianek. Naiwnością jest sądzić, że tak jest. Doświadczenie wnioskodawców pokazuje, że stanowi on przyczynę niepotrzebnych problemów technicznych.
Najbardziej przykrym zaskoczeniem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem niekontrolowanego przyporządkowania przygotowanego dokumentu do regionalnego kontraktora, który dokana oceny gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w przypadku partnerzy mają siedziby na terenie aktywności różnych RIF. Niedostatek możliwości wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest lokalizacja działalności gospodarczej wspólnika doprowadza do sytuacji, że oprogramowanie aplikacji w praktyce losowo dobiera RIF a w konsekwencji nie można przewidzieć, który wylosuje. Oznacza to wysyłkę wpisanego w generator wniosków dokumentu do niewłaściwej komisji konkursowej i zwrot pomysłu na e-usługi na etapie oceny formalnej. Prowadzi to do niepotrzebnych nerwów.
Generator Wniosków PARP 8.1ułatwia przygotowanie aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale jest też źródłem wielu nierozwiązywalnych problemów utrudniających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz